/Files/images/PalamarenkoAN.jpg Анатолій Несторович Паламаренко

(12 липня 1939, Макарів, Київська область)

майстер художнього слова, Герой України, народний артист України, лауреат Національної премії ім. Т. Г. Шевченка.

Коротка біографія:

Народився 12 липня 1939 у містечку Макарові Київської області в родині колгоспників Єлизавети Оксентіївни та Нестора Тимофійовича. У родині підростало четверо дітей, найменшим був Анатолій. Під час німецької окупації Макарова (з 10 липня 1941 року по 7 листопада 1943 року) батько Анатолія був зв'язківцем між місцевим підпіллям та партизанським загоном. Влітку 1943 року його схопило гестапо і відправило в концтабір Бухенвальд. Додому він повернувся тільки влітку 1945-го. Сестру Анатолія Софію влітку 1942 року фашисти спровадили на невільницьку працю в Німеччину. Старший брат Олексій у 1943 році був мобілізований до радянського війська.

Після закінчення Макарівської середньої школи навчався у Білгород-Дністровському культосвітньому технікумі. Потім — Київський театральний інститут. Як професійний актор розпочав свою діяльність у Хмельницькому театрі ім. Петровського. З 1962 року — артист естради в Київській Національній філармонії.

Анатолій Несторович читає цикл лекцій студентам національних університетів ім. Т.Шевченка та М.Драгоманова, музичної академії ім. П.Чайковського. Свій предмет артист назвав — "Слово".

Наші дослідження

Випускниця нашої школи Старовойтенко Анна в 2011році, під керівництвом вчителя історії Семененко Ольги Семенівни (учитель-методист), писала науково-дослідницьку роботу під назвою «Унікальність живого слова (Анатолій Паламаренко)». З цією роботою учениця приймала участь в обласному конкурсі наукових робіт членів МАН України, де зайняла почесне 3 місце.

Основні завдання дослідження: дослідити, як художнє слово впливає на людську душу і розум, як автор підносить силу слова, вміє доносити до слухача стиль і думку твору, користуючись лише тембром голосу і майстерністю художнього виконання.

Методи дослідження: теоретичні – вивчити та проаналізувати матеріали з виступів артиста та матеріали періодичної преси; практичні – написати науково – дослідницьку роботу та випустити книгу про майстра художнього слова. Матеріали здати до шкільних та районних бібліотек для дітей та дорослих, у районний музей, відділ освіти Макарівської райдержадміністрації, центр дитячої творчості та юнацтва, для населення України.

Наукове значення дослідження полягає в тому, що зібрані матеріали про Анатолія Нестеровича Паламаренка – воістину народного митця широкого діапазону, його діяльність підтверджена публікаціями в періодичній пресі, виступами на різних сценах України та за кордоном і підносить магію живого слова до молодих сердець.

Практичне значення дослідження полягає в тому, що учні, вчителі, жителі нашого району, а також усієї країни матимуть змогу дізнатися більш детально про творчий шлях лауреата національної премії імені Тараса Шевченка, народного артиста України Анатолія Паламаренка.

Новизна роботи в тому, що митець, про якого йтиметься мова, володіє бездоганною силою слова і, будучи майстром своєї справи, всі тексти передає через свій образ, своє відчуття, чує і бачить більше, ніж звичайна людина. Він відчуває слово і його зміст глибше і колоритніше, професійно досліджує і викладає слово, намагається бути співавтором кожного виконаного твору. Його життя – це вічний творчий пошук.

Висновок: унікальність живого слова народного артиста, Героя України Анатолія Нестеровича криється у бездоганному володінні силою, могутністю українського слова; замилуванням його красою; артикуляційною технікою дихання, вимови голосом; високою професійною виучкою, широким світоглядом, передовим суспільним поглядом, гарним знанням життя й активною участю у ньому, творчому дерзанні, у новаторстві в змісті й формі творів.

Паламаренко А Н

ІНТЕРВ’Ю з ПАЛАМАРЕНКОМ АНАТОЛІЄМ НЕСТОРОВИЧЕМ

Кiлькiсть переглядiв: 0