Науково-практичний семінар в Луцьку «Інноваційні рішення в освіті»
Якість шкільної освіти – одна з головних тем, які обговорюються сьогодні суспільством. Чимало нарікань українська освіта зазнає через відсталість засобів та технологій навчання, адже світ вимагає актуальних інструментів та знань. Які перспективи в освіти і на що сподіватися українським школярам?
Саме на ці запитання отримала відповідь Ірина Іванівна Васильчук, заступник директора, відвідавши науково-практичний семінар в Луцьку.
Зустріч у Луцьку зібрала понад 70 освітян з Волинської та інших областей України. У заході взяли участь провідні фахівці з інформатизації освітньої галузі – представники Інституту модернізації змісту освіти МОН України та мультимедійного видавництва «Розумники», яке спеціалізується на електронному навчальному контенті. На круглому столі директори навчальних закладів поділилися досвідом участі у проекті « Розумники». Під час семінару «Інноваційні рішення в освіті» того ж дня ініціатори й консультанти проекту розповіли про перебіг експерименту протягом 2014–2016 років, продемонстрували переваги сучасних технічних засобів, призначених для використання у школах.
Модернізовані класи
Керівник відділу цифрової освіти, фінансової грамотності та навичок підприємництва ДНУ «Інститут модернізації освіти» МОН України, Вікторія Косик, виступила з доповіддю «Впровадження ІКТ як один із найважливіших чинників модернізації системи освіти», у якій наголосила, що саме на систему освіти у всі часи покладалася місія підготовки суспільства до вступу в нову культурну епоху.
Сучасний клас – це не лише комп’ютер вчителя і проектор. Аби навчання було повноцінним, школа має бути обладнана технічними засобами, які дозволяють учням проводити досліди, робити виміри і розрахунки. Такими інструментами є комп’ютери, документ-камера, проектор, інтерактивна дошка, цифрові мікроскопи та лабораторії. Типовий перелік рекомендованих засобів навчання та обладнання для загальноосвітніх закладів затверджено наказом Міністерства освіти і науки України (№ 704 від 22.06.2016 року).
Смарт-технології в дії
Ігор Каплаушенко, керуючий партнер видавництва «Розумники», назвав пріоритетні напрями сучасної освіти, які зумовлюють актуальність експерименту Smart Kids. А саме: ефективність управління навчанням, моніторинг і оцінка якості навчання, компетентнісний підхід у навчанні, сучасне навчальне середовище.
Особливість методики Smart Kids полягає в тому, що діти навчаються у звичній для себе ігровій формі, а на додаток до робочого зошита користуються програмою, завантаженою на планшет або нетбук. Навчальний контент експерименту– дидактичні ігри – розроблено з урахуванням вікових та психологічних особливостей школярів. Цікаве наповнення, анімація та зображення перетворюють уроки на задоволення. Вчитель зі свого пристрою може дистанційно контролювати виконання завдань.
Діти охоче та активно працюють з дидактичними іграми. У цьому впевнились гості заходу під час другого дня зустрічі. Вчителі Луцької гімназії № 4 ім. Модеста Левицького запросили їх на відкриті заняття з математики з учнями першого та другого класів, які навчаються за новітньою методикою «Розумники». На сьогодні у проекті задіяно понад 40 навчальних закладів Київської, Одеської, Харківської, Львівської, Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Волинської, Івано-Франківської та інших областей. Протягом 2016 року учасниками експерименту Smart Kids стало 28 навчальних закладів. Деякі з них відкрили одразу кілька класів «Розумники».
Семінар у Луцьку – далеко не перша відкрита зустріч з освітянами: протягом 2015–2016 років ініціатори проекту провели 14 семінарів-тренінгів, присвячених smart-технологіям, для учителів, директорів та методистів навчальних закладів.
«Зустріч у Луцьку показала, що українські школи активно підтримують освітню ініціативу й готові до змін. Подібні заходи проводитимуться і надалі, залучатимуть все більше і більше освітян. На семінарі ми вже отримали запрошення директора школи №26 м. Івано-Франківська провести науково-практичний захід для іванофранківців. Також у січні наступного року заплановано поїздку в Чернівці та Суми», – поділився директор видавництва «Розумники» Олександр Кохан.
| | ![]() |
| | |