Гурток з декоративно-прикладного мистецтва
Орігамі
На гуртку з декоративно-прикладного мистецтва учні розвиваються та вчаться моделювати, конструювати і творити вироби з різних матеріалів. Найчастіше використовуваний матеріал – це папір, адже з нього можна не лише робити аплікації чи витинанки, а й виготовити фігурки в техніці орігамі. З паперу учні створюють морських жителів, повітряних птахів чи земних тваринок своїми руками.
![]() | ![]() |
Паперопластика
Паперопластика - це той вид художнього мистецтва, який не вимагає практично ніяких матеріальних витрат. Найчастіше ми і не підозрюємо, що зі звичайного паперу можна створити справжні шедеври.
Для роботи зазвичай потрібна мінімальна кількість матеріалу і інструментів, але це абсолютно не позначається на красі вироби. Крім того, заняття паперопластики як не можна краще підходить для дітей, так як воно сприяє розвитку дрібної моторики, уважності й посидючості. За допомогою даної техніки виконується макетування в промисловій галузі. Архітектура також може вдаватися до використання фігур, створених за допомогою паперопластики, для наочного прикладу дизайну будівель і споруд.
![]() | ![]() |
Витинанка
Витинанка - вид українського народного декоративного мистецтва. Назва походить від слова — "витинати", тобто "вирізати". Це орнаментальні прикраси житла, ажурно або силуетно витяті ножицями, вирізані ножем з білого або кольорового паперу. У давнину такі вироби використовували для оздоблення стін, вікон, полиць, груб, печей. Як правило, традиційна витинанка містить сюжет - за нею можна було прочитати, що відбувається в селі, хто народився, де весілля, які були свята.
Квілінг
Квілінг— мистецтво виготовлення плоских або об'ємних композицій зі скручених у спіралі смужок паперу. Ажурні вироби з квілінгу прикрасять будь-яке підвіконня, стіну, робочий стіл або дитяче ліжечко. Витончені листівки, панно або маленькі сувеніри з квілінгу напевно припадуть до душі юним шанувальникам прекрасного і тим, чиє серце незмінно прагне казки.